Forum Forum fanów serialu Klatka B  Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Variola minor, kara boska i naukowiec.
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Odpowiedz do tematu    Forum Forum fanów serialu Klatka B Strona Główna » Plotki, szprotki i teorie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Variola minor, kara boska i naukowiec.

Jak oceniasz teorię?
Bardzo prawdopodobna
39%
 39%  [ 9 ]
Prawdopodobna
43%
 43%  [ 10 ]
Kiepska
13%
 13%  [ 3 ]
Bardzo kiepska
4%
 4%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 23

Autor Wiadomość
Administrator
Wykidajło
Wykidajło


Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 377
Skąd: Lublin

Post Variola minor, kara boska i naukowiec. Odpowiedz z cytatem
W Polsce ospa pojawiła się ostatni raz w 1963, we Wrocławiu. Nie była to jednak epidemia rodzima. Pierwszy chory przywlókł chorobę z Indii. Zachorowało około 100 ludzi, z czego 7 zmarło. Ostatni naturalny przypadek Variola minor został zdiagnozowany 26 października 1977.

Ponieważ serial bazuje na połączeniach -biblia nauka, można wysnuć następujące teorie.
Profesor (lub doktor - biały kitel), wtedy działający na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym dostaje zlecenie, aby przeprowadzić niezwykły eksperyment. Na świecie panuje plaga, czarna ospa, jest to niczym plaga egipska, zaraza, tylko 7 grzechów głównych może uratować świat -to jest 7 osób, które będą grzeszyć w taki a nie inny sposób. Spośród obywateli wyselekcjonuje się 7 (?) osób, którzy spełniają te kryteria i tylko osoby, które się "nawrócą" mogą być szczepionką. W wyniku eksperymentu wszyscy umierają poza jedną osobą -Matką Elizy, która wtedy skacze z wysokiego piętra jednak przeżyła upadek. Przez wiele lat córka (Eliza) podtrzymuje ją w stanie stagnacji tak, aby nie mogła powrócić do fiksacji tak jak reszta z lat 70tych. Pewnego dnia (czarna luka teorii) albo zapomina dać jej dawkę leku zwiotczającego mięśnie albo ktoś na zlecenie profesora karze ją wzbudzić, co kończy się w sposób wszystkim nam znamy. Bardzo możliwe, że maczał w tym palce Max, który schował ciało gdyż mogłoby to połączyć go z dziwnymi wydarzeniami w bloku - Baśka, która widziała a być może i mu pomogła z ukryciem ciała zażądała profitów, w zamian za milczenie Max od służy za podnóżek Baśki. Od tej pory eksperyment zaczyna się naprawdę od nowa.
Wkrótce po zniknięciu matki Elizy, znikła sama Eliza. Nowa asystentka profesora musi być "czysta" dlatego wypędza się z niej demona (egzorcyzmy), demonem tym jest bliźniacza Eliza.
Eliza w pomieszczeniu gdzie jest przetrzymywana zdaje się wołać Błagam wypuście mnie stąd -jest za lustrem.
Mieszkańcy z lat 70tych brali udział w identycznym eksperymencie, najpierw mieszkali w klatce A następnie przetransportowano ich do pałacyku gdzie zostali poddani ostatecznej fiksacji. Kiedy po raz ostatni jechali windą napisali w niej: Skończmy z tym zanim to skończy z nami.
Z powodu tak nagłego (znikąd) ukazania się w historii serialu postaci Tadeusza i Grzegorza uznaliśmy, że ze sobą współpracują, (Taduesz to najprawdopodobniej szef korporacji. Po przeanalizowaniu ujęć również KWWP okazał się zawiązany w korporacje. Grzegorz pracuje dla korporacji (być może medycznej) sprząta ciała, Tadeusz mu pomaga. Być może współpracowali ze sobą podczas wywoływania duchów. Max pracuje nad eksperymentem, aby właśnie służyć swoim eksperymentem całej ludzkości. Również jest członkiem korporacji.
Wielokrotnie powtarzany cytat -Raz, dwa, trzy, cztery podpowiedzą ci numery -podpowiedzą nam daty (inaczej numery), liczby, kolejności i wszystko, co związane z cyframi.
Odwołanie do sceny z szczurami laboratoryjnymi jest raczej odwołaniem do dzisiejszego stanu rzeczy -do pałacyka. Tylko jeden szczur wyjdzie przez drzwiczki i pójdzie na stół laboratoryjny...
Katuszami mogą być eksperymenty naukowe, medyczne lub „samooczyszczenie” z grzechu.
Osoby naznaczone grzechem muszą wybrać sami jedną osobą, bo profesor (jak Jigsaw z Piły) nie może "przyłożyć ręki do wyboru mieszkańców".
Eliza wariuje do końca strzela sobie w głowę, należy pozbyć się ciała Elizy i niewygodnego już Michała, który od pewnego czasu zbyt bardzo przyjaźni się z mieszkańcami. Michał śpi u siebie w pokoju ( w rzeczywistości, może w klatce b), kiedy w tym czasie profesor lub jego "ludzie" (Grzegorz, Tadeusz), sprowadzają jej ciało do naszej rzeczywistości pozorując to, że to Michał ją zabił, podkładając w widocznym miejscu kasety DV z kamery a następnie telefonują po policję. Michała ściągają z łóżka zakuwają go w kajdanki wkrótce zostaje oskarżony o morderstwo. Teraz ktoś inny musi zając rolę Michała? Tylko, kto?

W najbliższym odcinku powinniśmy zobaczyć ww. rozwiązanie oraz wyjaśnienie dotyczące mieszkańców z lat 70tych - najprawdopodobniej już na uniwersytecie medycznym wśród lekarzy, którzy będą ich badać przed/po fiksacji.
Pytaniem otwartym pozostaje, przed czym tym razem profesor i Maks chcą uratować ludzkość?


Tadeusz szefem korporacji:



Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Pon Mar 30, 2009 12:36, w całości zmieniany 2 razy
Pią Mar 27, 2009 16:51 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama







Pią Mar 27, 2009 16:51
bromizer
Leśny człowiek.
Leśny człowiek.


Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 6

Post Odpowiedz z cytatem
czyżby fabuła klatki b została rozszyfrowana? moim zdaniem tak
Pią Mar 27, 2009 17:48 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damianx93
Leśny człowiek.
Leśny człowiek.


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 2

Post Odpowiedz z cytatem
to nawet więcej niż prawdopodobne
Pią Mar 27, 2009 17:52 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Taki Owaki
Fan typu rekin
Fan typu rekin


Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 243
Skąd: Świdnica

Post Odpowiedz z cytatem
Pamiętacie jak Michał mówił, że ci z 77 leżą naprawdę na cmentarzu gdzieś we Wrocławiu? Że stamtąd wziął ich zdjęcia? To mogą być właśnie te ofiary ospy, a nie przypadkowi ludzie zmarli w 77.
Pią Mar 27, 2009 18:08 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Deacon
Fan typu maniana
Fan typu maniana


Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 67
Skąd: Dolny Śląsk

Post Odpowiedz z cytatem
Muszę przyznać, że bardzo dobra teoria, gratuluję. Smile Co do Tadzia jako szefa korporacji, to już to wykminiłem sam wcześniej na stronie Klatki, gdzieś to tam na pewno jest, ale niestety nikt chyba tego nie zauważył i nie skomentował.

Matka Elizy = asystentka z '77 - też się zgadzam i o tym też już było wspominane.

Tylko ta teoria nadal nie wyjaśnia wielu pobocznych wątków - Olgi, liczby Pi, Marcelinki, no i przede wszystkim dziewczynki.
Pią Mar 27, 2009 19:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Haudey
Fan typu lelum polelum
Fan typu lelum polelum


Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 35

Post Odpowiedz z cytatem
Kozacka robota Very Happy

_________________
To jest...
Pią Mar 27, 2009 19:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
saramires
Fan od bajerów świętości
Fan od bajerów świętości


Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 153

Post Odpowiedz z cytatem
Kopara mi opadła, rzeczywiście niesamowita teoria Smile Naprawdę trzeba innej rzeczywistości w celu osiągnięcia całkowitej fiksacji? W tej chyba też można . A może profesor pracuje nad szczepionką przeciwko światowej epidemii fiksacji Very Happy

_________________
KLATKA B FOREVER Razz
Pią Mar 27, 2009 19:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Wykidajło
Wykidajło


Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 377
Skąd: Lublin

Post Disclaimer Odpowiedz z cytatem
Chciałem tylko zastrzec że niektóre wątki mogą się nie sprawdzić (np. wątek z udziałem matki Elizy w eksperymencie) ale ja stworzyłem s z k i e l e t pod który poprzyczepiałem pewne teorie (mniej lub bardziej prawdopodobne), szkielet moim zdaniem bardzo trafny jak widzicie, nawet jak nie chodzi o ospę to sens pozostaje ten sam.

(ze spikeri) iloj: zapomniales tylko napisac, ze to dzieki polskiemu uczonemu czarna ospa zostala wykreslona (rowniez w niewyjasnonych okolicznosiach) z who
Pią Mar 27, 2009 20:55 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sleepyLemur
Fan typu rekin
Fan typu rekin


Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 245

Post Odpowiedz z cytatem
Ł-A-Ł! zaznaczyłam, że teoria jest prawdopodobna, ale zmieniam zdanie- jest BARDZO prawdopodobna. a jeśli w poniedziałek okaże sie, że sie myliłeś to moim zdaniem Szkop powinien nakręcić twoja wersje jako alternatywne zakończenie ;] no! Very Happy

_________________
.Say it, out loud. SAY IT. Vampire!
Pią Mar 27, 2009 22:24 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fristajler
Fan typu szprotka
Fan typu szprotka


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 186
Skąd: Warszawa

Post Odpowiedz z cytatem
No właśnie. Pytanie, czy będzie ostatni odcinek. Staszek gratulację świetnej teorii. Naprawdę tak to może się układać. A może kolejny odcinek to któraś z taśm ...

_________________
Fpat nusz do wody i nusz w wodzie jest Very Happy
Pią Mar 27, 2009 22:34 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Awiator
Fan typu git-majonez
Fan typu git-majonez


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 22

Post Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem szkielet jest dobry, teoria co do korporacji i tego że ma pomagać w eksperymencie np.usuwając ciala i "niewygodnych" - bardzo prawdopodobna; jak i to,że niektórzy miekszańcy wspólpracują ze sobą. Nie mogę tylko jednego wyczaić - co do tego ma ospa?? Nigdzie nie ma mowy o esperymencie biologicznym czy o chorobie zakaźnej,a tylko o eksperymencie z pogranicza socjlogii/psychologii/neurologii. [??] Gdzie ta ospa w tym wszystkim??
Pią Mar 27, 2009 22:40 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Staszewski007
Fan typu maniana
Fan typu maniana


Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 58

Post Odpowiedz z cytatem
Ospa była punktem wyjścia -od niej zacząłem łączyć fakty, łatwiej było mi to połączyć, dlatetgo jak wspominałem, to moze być dowolny fakt który doporowadzi do podobengo biegu wydarzeń.

_________________
Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko.
Sob Mar 28, 2009 00:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bmxgt05
Fan typu maniana
Fan typu maniana


Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 54

Post Odpowiedz z cytatem
Bardzo prawdopodobna ale jaką ty masz banię żeby to wymyślec sądze że z matką Elizy i obudzenim jej to brak podania leków przez Elize jak ją zabrali na egzorcyzmy

_________________
Maks nie znany i lubiany.
/|\ Budynek 3
|||_ Serii klatki
||| \ B
Sob Mar 28, 2009 11:12 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lena186
Fan który jest do przodu.
Fan który jest do przodu.


Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 91

Post Odpowiedz z cytatem
Faktycznie teroria bardzo prawdopodobna ale jak dla mnie Matka Elizy nie mogla byc asystentka profesora. Ponieważ asystentka z 77 umarła, skoczyla z ktoegos tam pietra i nie przezyła.Zreszta bylo widac ja na zdjeciu z extrasów jak lezy cala w krwi. Eliza mowila ze skonczy tak samo jak jej poprzedniczka. Zgoda. W takim razie popelni samobojstwo. To jedyne z czym sie zgadzam. hmm powiem szczerze ze ta teorie czytalam z zaciekawieniem. Wlasnie tez jestem ciekawa co tu ma wspolnego z tym wszystkim liczba Pi oraz dlaczego w tej teorii nic nie ma o Oldze?
Sob Mar 28, 2009 14:02 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Taki Owaki
Fan typu rekin
Fan typu rekin


Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 243
Skąd: Świdnica

Post Odpowiedz z cytatem
To, że asystentka spadła i krwawiła to jeszcze nie dowód jej śmierci. Emo też często upuszczają część krwi do wanny.
Ale jednak Eliza o swojej matce i asystentce mówiła jak o dwóch osobach.

Czas pokaże ile prawdy w tej teorii.

Tak na marginesie: trochę egoistyczne, że przykleiłeś sobie swoją teorię, tylko teorię, a nie potwierdzone fakty. A może już ZNASZ zakończenie od jednego ze swoich źródeł ;>?
Sob Mar 28, 2009 20:41 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama







Sob Mar 28, 2009 20:41
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum Forum fanów serialu Klatka B Strona Główna » Plotki, szprotki i teorie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum fanów serialu Klatka B   

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online