Forum Forum fanów serialu Klatka B  Strona Główna
POMOC Rejestracja SzukajFAQ Zaloguj
Variola minor, kara boska i naukowiec.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Forum fanów serialu Klatka B Strona Główna » Plotki, szprotki i teorie Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Variola minor, kara boska i naukowiec.

Jak oceniasz teorię?
Bardzo prawdopodobna
39%
 39%  [ 9 ]
Prawdopodobna
43%
 43%  [ 10 ]
Kiepska
13%
 13%  [ 3 ]
Bardzo kiepska
4%
 4%  [ 1 ]
Wszystkich Głosów : 23

Autor Wiadomość
Administrator
Wykidajło
Wykidajło

Post Odpowiedz z cytatem
Dostałem odpowiedź z "góry" na moją teorię:

Ponieważ serial bazuje na połączeniach -biblia nauka - TAK Smile

Profesor (lub doktor - biały kitel), wtedy działający na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym dostaje zlecenie, aby przeprowadzić niezwykły eksperyment. Na świecie panuje plaga, czarna ospa, jest to niczym plaga egipska, zaraza, tylko 7 grzechów głównych może uratować świat -to jest 7 osób, które będą grzeszyć w taki a nie inny sposób. Spośród obywateli wyselekcjonuje się 7 (?) osób, którzy spełniają te kryteria i tylko osoby,które się "nawrócą" mogą być szczepionką. - BLISKO - GRYPA= ZŁO, MICHAŁ = DOBRO Smile

W wyniku eksperymentu wszyscy umierają poza jedną osobą -Matką Elizy, która wtedy skacze z wysokiego piętra jednak przeżyła upadek. Przez wiele lat córka (Eliza) podtrzymuje ją w stanie stagnacji tak, aby nie mogła powrócić do fiksacji tak jak reszta z lat 70tych. - NIE

Pewnego dnia (czarna luka teorii) albo zapomina dać jej dawkę leku zwiotczającego mięśnie albo ktoś na zlecenie profesora karze ją wzbudzić, co kończy się w sposób wszystkim nam znamy. Bardzo możliwe, że maczał w tym palce Max, który schował ciało gdyż mogłoby to połączyć go z dziwnymi wydarzeniami w bloku - Baśka, która widziała a być może i mu pomogła z ukryciem ciała zażądała profitów, w zamian za milczenie Max od służy za podnóżek Baśki. - WSZYSCY CHCĄ DOBRZE...

Od tej pory eksperyment zaczyna się naprawdę od nowa.
Wkrótce po zniknięciu matki Elizy, znikła sama Eliza. Nowa asystentka profesora musi być "czysta" dlatego wypędza się z niej demona (egzorcyzmy), demonem tym jest bliźniacza Eliza.- ELIZA Z KLATKI B JEST ALTER EGO ELIZY OBECNEJ, ASYSTENTKI PROFESORA. KAŻDY Z NAS MA DWA OBLICZA, DOBRE I ZŁE...

Eliza w pomieszczeniu gdzie jest przetrzymywana zdaje się wołać Błagam wypuście mnie stąd -jest za lustrem. - TAK
Mieszkańcy z lat 70tych brali udział w identycznym eksperymencie, najpierw mieszkali w klatce A następnie przetransportowano ich do pałacyku gdzie zostali poddani ostatecznej fiksacji. Kiedy po raz ostatni jechali windą napisali w niej: Skończmy z tym zanim to skończy z nami. - TAK

Odwołanie do sceny z szczurami laboratoryjnymi jest raczej odwołaniem do dzisiejszego stanu rzeczy -do pałacyka. Tylko jeden szczur wyjdzie przez drzwiczki i pójdzie na stół laboratoryjny... - TAK. KTO JEST SZCZUREM I KIEDY WYJDZIE...?
Katuszami mogą być eksperymenty naukowe, medyczne lub „samooczyszczenie” z grzechu.- TAK

Osoby naznaczone grzechem muszą wybrać sami jedną osobą, bo profesor (jak Jigsaw z Piły) nie może "przyłożyć ręki do wyboru mieszkańców". - TAK

Eliza wariuje do końca strzela sobie w głowę, należy pozbyć się ciała Elizy i niewygodnego już Michała, który od pewnego czasu zbyt bardzo przyjaźni się z mieszkańcami. Michał śpi u siebie w pokoju ( w rzeczywistości, może w klatce b),- TAK, MICHAŁ ŚPI W KLATCE B.

kiedy w tym czasie profesor lub jego "ludzie" (Grzegorz, Tadeusz), sprowadzają jej ciało do naszej rzeczywistości pozorując to, że to Michał ją zabił, podkładając w widocznym miejscu kasety DV z kamery a następnie telefonują po policję. Michała ściągają z łóżka zakuwają go w kajdanki wkrótce zostaje oskarżony o morderstwo. Teraz ktoś inny musi zając rolę Michała? Tylko, kto?

W najbliższym odcinku powinniśmy zobaczyć ww. rozwiązanie oraz wyjaśnienie dotyczące mieszkańców z lat 70tych - najprawdopodobniej już na uniwersytecie medycznym wśród lekarzy, którzy będą ich badać przed/po fiksacji.
Pytaniem otwartym pozostaje, przed czym tym razem profesor i Maks chcą uratować ludzkość? - TAK, WŚRÓD LEKARZY. /xxx/

TAK NAPRAWDĘ PROFESOR NIE JEST TAKI ZŁY NA JAKIEGO WYGLĄDA....

Jakieś pomysły? Very Happy

Ocenzurowałem jedną rzecz bo wydawało mi się, że niekoniecznie musimy o tym wiedzieć teraz Smile
Nie Mar 29, 2009 15:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Nie Mar 29, 2009 15:04
sleepyLemur
Fan typu rekin
Fan typu rekin

Post Odpowiedz z cytatem
ale ja chce wiedziec Very Happy to napisz mi na priv Razz

Nie Mar 29, 2009 15:43 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta1605
Leśny człowiek.
Leśny człowiek.

Post Odpowiedz z cytatem
Ja też chciałabym:) Poproszę o priva.
Nie Mar 29, 2009 16:18 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Michau
Leśny człowiek.
Leśny człowiek.

Post Odpowiedz z cytatem
Napisz małym druczkiem, inną czcionką i zaznacz, że to duży spoiler...chyba, że chcesz się pysznić, z tego, że ty coś wiesz, a inni nie ;]
Nie Mar 29, 2009 16:21 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Wykidajło
Wykidajło

Post Odpowiedz z cytatem
Nie no chciałem być w porzo i zaznaczyć że wyciąłem ten fragment xD ale to był spory spoiler i niechciałbym aby Szkop wogóle się wściekał że to opublikowałem (bo nie wiem czy mogłem) xD wiec sorryyy ale nie pytaaaajcie xD
Nie Mar 29, 2009 17:34 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Michau
Leśny człowiek.
Leśny człowiek.

Post Odpowiedz z cytatem
Przecież jak Szkop cię informuje, to jesteś pośrednikiem między fanami, a nim. Więc jeśli on przekazuje jakieś wiadomości, to dla wszystkich, a nie tylko dla ciebie. Więc opublikuj to, a nie bawisz się w cenzurę, bo i tak opublikowałeś już prawie całą wiadomość.
Nie Mar 29, 2009 17:39 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Wykidajło
Wykidajło

Post Odpowiedz z cytatem
Dla tych którzy są głodni wiedzy. Zastrzegam że to spory spoiler co do roli jaką pełni Michał Zieliński w serialu i w teorii.
Naprawdę polecam abyście nie otwierali tego linka Wink

Kod:
http://img10.imageshack.us/img10/2127/zieliskitokobieta.png

Robię to żeby nie było, że masturbuje się przed tym spoilerem ciesząc japę, że ja wiem a wy nie ;P

Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Nie Mar 29, 2009 21:22, w całości zmieniany 1 raz
Nie Mar 29, 2009 17:50 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Damianx93
Leśny człowiek.
Leśny człowiek.

Post Odpowiedz z cytatem
No i póki co zostaje nam tylko czekać na nowe odc
Tylko, żeby znowu były o przyzwoitych godzinach ;p
Nie Mar 29, 2009 19:40 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Staszewski007
Fan typu maniana
Fan typu maniana

Post Odpowiedz z cytatem
Coś mi mówi że będzie taśma 13 z udziałem lekarzy Very Happy

Nie Mar 29, 2009 20:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sleepyLemur
Fan typu rekin
Fan typu rekin

Post Odpowiedz z cytatem
tylko bez żartów że zieliński to kobieta Razz Wink

Nie Mar 29, 2009 21:26 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fan666
On jest zdrowy, reszta to chorzy ludzie.
On jest zdrowy, reszta to chorzy ludzie.

Post Odpowiedz z cytatem
administrator napisał:
Mieszkańcy z lat 70tych brali udział w identycznym eksperymencie, najpierw mieszkali w klatce A następnie przetransportowano ich do pałacyku gdzie zostali poddani ostatecznej fiksacji. Kiedy po raz ostatni jechali windą napisali w niej: Skończmy z tym zanim to skończy z nami. - TAK

Skoro napisali to w windzie, to czemu rzeczywiście nie skończyli ze sobą? Przecież się nie pozabijali - to profesor ich zabił/wykończył. Według mnie - pisałem to już w swojej teorii - mieszkańcy klatki B, czyli uczestnicy drugiego już eksperymentu profesora, dowiedzieli się co planuje on z nimi zrobić i jak skończą, dlatego postanawili zabić profesora.

Pamiętacie odcinek, w którym Baśka mówiła te słowa: "NIE POZWOLIMY, BY COŚ ONA POWIEDZIAŁA"? Kilka odcinków później, podczas zeznań, Michał zostaje zapytany, CZEMU ZABIŁ ELIZĘ. I wszystko zaczyna się powoli układać. Otóż mieszkańcy klatki B NIE SKOŃCZYLI TAK, JAK CI Z '77 ROKU. Coś się stało, może ktoś im pomógł, może sami się "obudzili" i zaczęli postępować odpowiedzialnie i "zdrowo". Ale dowiedzieli się, co z nimi chciał zrobić profesor. Z tego powodu ZABILI PROFESORA. Może to potwierdzać fakt, że w jednym z ostatnich odcinków Michał w jakimś zeszycie od profesora otwiera kopertę podpisaną "TYLKO W PRZYPADKU MOJEJ ŚMIERCI". Oczywiście ELIZA WIEDZIAŁA O WSZYSTKIM. Po powrocie do bloku - bo, co już wielokrotnie było omawiane, wydarzenia w odcinkach nie są chronologiczne - Baśka wypowiada te słowa, aż w końcu DOCHODZI DO ZABÓJSTWA ELIZY, która wiedząc o wszystkim "pozwala sobie na więcej" (mam tu na myśli bezczelne zachowanie, hałasy itd.) lub też po prostu szantażowała mieszkańców klatki. To też wyjaśnia późniejsze pytanie do Michała na komisariacie - czemu zabił Elizę.

Nie Mar 29, 2009 21:40 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
saramires
Fan od bajerów świętości
Fan od bajerów świętości

Post Odpowiedz z cytatem
Spoiler->
Skoro Michał /spoiler/, to znaczy, że eksperyment jest na nim i to on zginie. Ale jak jest śmierć, to jest i zmartwychwstanie. Michał śpi na klatce B - scena "telewizor się popsuł" nie daje mi spokoju". Michał jest kobietą - w każdym jest dobro i zło, w każdym jest żeński i męski aspekt osobowości. Przyszło mi to do głowy jak Michał wchodzi w domu profesora do swojego pokoju, a tam jest Eliza.

Pon Mar 30, 2009 08:08 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Administrator
Wykidajło
Wykidajło

Post Odpowiedz z cytatem
Skąd pomysł, że Michał jest kobietą? xD

PS proszę nie spoilerować Wink
Pon Mar 30, 2009 12:33 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rockydesantos
Fan typu git-majonez
Fan typu git-majonez

Post Odpowiedz z cytatem
PROFESOR (inaczej PROFFESEUR) okazał się być do przodu Smile
Spodobał mi się dziad

Pon Mar 30, 2009 14:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Deacon
Fan typu maniana
Fan typu maniana

Post Odpowiedz z cytatem
Ja ogólnie po odcinkach 66 i 67 zacząłem chyba odbierać profesora jako trochę pozytywną postać. Smile
Tak ogólnie to co dalej z tą teorią po tym niby końcu serialu?
Pią Kwi 03, 2009 21:43 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Pią Kwi 03, 2009 21:43
Odpowiedz do tematu    Forum Forum fanów serialu Klatka B Strona Główna » Plotki, szprotki i teorie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Skocz do: